Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

234,043’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

Hane giderlerini Abonesepeti uygulamasından ücretsiz takip edebilirsin

Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

234,043’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

  • Anasayfa

  • Blog

  • FUTBOL İZLEMEK HİÇ BU KADAR KEYİFLİ OLMAMIŞTI

FUTBOL İZLEMEK HİÇ BU

BU KADAR KEYİFLİ OLMAMIŞTI

  • Internet
  • TV
  • Bilgi
  • 10/04/2023
  • 383 okuma
"
Futbol asla sadece futbol değildir.
"


Futbol asla sadece futbol değildir.

Futbolu özetleyen en güzel cümlelerden biridir "Futbol asla sadece futbol değildir." Simon Kuper'in söylediği bu anlamlı cümlenin derinine indiğimizde çok büyük anlamlar karşımıza çıkıyor. Futbol bazen bir bağımsızlık mücadelesi, bazen ise küçük bir mahallenin umutlarını yeşerten bir aktivite bazen ise hayatın içindeki mücadelenin sahaya aktarılması. Sadece bir armanın veya belli renklerin peşinden gitmek değildir bir tutkudur futbol.

Futbolun kısaca tarihçesini anlatmak istersek MÖ 2500 yıllara gitmemiz gerekmektedir. Arkeolojik kazılar ile elde ettiğimiz bulgular Antik Mısır'da ayak ile oynanan top oyunları olduğunu göstermektedir. Fakat modern anlamda günümüz futbolu 17.Yüzyılda İngiltere'de şekillenmeye başlamıştır. Günümüze gelene kadar birçok kural eklenmiş birçok yeni turnuva ortaya çıkmıştır. 1904 yılında FİFA’nın kurulması, 1954 yılında ise UEFA’nın kurulması ve kurulan bu organizasyonların kendi turnuvalarını oluşturması küresel anlamda futbolun yayılmasına katkı sağlamıştır.

Bu tutkuya gönül veren milyarlarca insan var. Dünya'da ki futbol izlenme sıralamalarına baktığımızda Dünya'da en çok izlenen spor aktivitelerinin başında futbolun geldiğini söylememiz mümkündür. Özellikle Türk toplumunun en çok ilgi duyduğu spor futboldur. Genci, yaşlısı hemen hemen birçok yaş grubunun gün içinde ki konuşmalarının önemli bir kısmını oluşturur. Gönül verdikleri renklerin maçlarını izlemek için statları dolduran On binlerce taraftarın yanı sıra evlerinde televizyon başında takımlarını destekleyen milyonlarca taraftar var. Hemen hemen futbola ilgisi olan her bireyin özellikle takip ettiği ve desteklediği bir yıldız futbolcusu bulunmaktadır.

İngiltere, İspanya, Almanya ve Türkiye gibi ülkeler de ki ligler milyonlarca insan tarafından takip edilmekte ve izlenmektedir. Evimizde tek bir kumanda ile farklı farklı ülkelerde ki futbol müsabakalarını izleyebilme keyfi pahabiçilmez bir rahatlık sunmaktadır. Evimizin Yıldızı olan Digitürk ile Dünyadaki bir çok ligi takip edebilir sizlerde gönül verdiğiniz takımın maçlarını rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Abonesepeti.com ile Evinizin yıldızı olacak Digitürk paketlerine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz sadece spor müsabakaları değil film, dizi gibi birçok yapıma ulaşabilir HD cihaz ile sinema deneyimini evinize taşıyabilirsiniz bunun gibi onlarca fırsata Abonesepeti.com ile ulaşabilirsiniz.

Abonesepeti.com Keyifli seyirler diler.

Yazar: Murat Çiçek 13.06.2021

PAYLAŞ

En Çok Okunanlar