Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

242,524’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

Hane giderlerini Abonesepeti uygulamasından ücretsiz takip edebilirsin

Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

242,524’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

  • Anasayfa

  • Blog

  • EVİNİZE UYGUN VE DOĞRU İNTERNET PAKETİNİ SEÇMEK İÇİN 5 ÖNEMLİ BAŞLIK

EVİNİZE UYGUN VE DOĞRU İNTERNET PAKETİNİ

PAKETİNİ SEÇMEK İÇİN 5 ÖNEMLİ BAŞLIK

  • Bilgi
  • Internet
  • 10/04/2023
  • 478 okuma
"
İnternet seçimi günümüz dünyasında oldukça önemlidir. Son yıllarda onlıne eğitime geçilmesi, iş hayatında evden çalışmanın desteklenmesi ile hızlı, sorunsuz ve uygun maliyetli interneti bulmak zorlaştı. Bu yazımızda size karar vermeniz de yardımcı olmaya çalışacağız.
"


EVİNİZE UYGUN VE DOĞRU İNTERNET PAKETİNİ SEÇMEK İÇİN 5 ÖNEMLİ BAŞLIK

İnternet paketiniz sizin sahne performansınız gibi evde ve işte hızınızı arttırıyor, yeteneklerinizi ortaya çıkarıyor.

İnternet tarifesi karşılaştırır iken ilk önce cebinizde ne kadar tutar çıkacağına ayrıca alacağınız hizmetin içeriğine bakmalısınız. Alt yapınıza uygun paketi seçerek hem beklentinizin karşılığını almış olursunuz hem de ödeyeceğiniz aylık faturanızı bütçenize göre belirleyebilirsiniz.

Doğru ve Uygun internet paketini seçmek istiyorsanız şu 5 soruyu mutlaka temsilcinize sorun;

1.       İnternet Hızı ve Alt yapı uygunluğu bana göre midir?

Evde bulunan bireylerin, interneti aynı anda kullanacağı göz önüne aldığımızda alt yapı hızının performansı öncelikli bir hal alıyor. Artık eskisine göre daha çok  evde vakit geçiriyoruz bu sebep ile evden online eğitimler satın almak, abonelikler oluşturmak, e-spor’a yönelmek ve internet üzerinden dergi veya makale okumak ev içerisinde yaptığımız aktiviteler haline geldi.

Alt yapı seçenekleri içinde  ileride taşınmayı planladığınız bölge var ise taşıyabilir misiniz ? Örnek olarak ; fiber olarak aldığınız interneti desteklemeyen bir bölgeye taşıyamazsınız. Böyle bir durumda servis sağlayıcınız ADSL/VDSL ile de size destek verebilmelidir.

2.       Paket Fiyatı ve Taahütname

Ödeyeceğiniz fatura her ay bütçenizde yer alacak. Taahhüt bitene kadar aynı tutarı mı ödeyeceksiniz yoksa ilk 6 ay yahut  12 ay farklı bir ücret 12 ay sonrası için farklı bir ücret mi ödeyeceksiniz ? Mutlaka size sunulan sözleşmeyi okuyun ve detayları temsilcinize sorun.

Yine memnun kalmadığınız bir durumda sözleşmeden çıkmak için başvurduğunuzda karşınıza hiç beklemediğiniz bir cayma bedeli çıkarılacak mı? Uzun süreli sözleşmelere imza atmak bizleri gelecek zam uygulamalarından korumanın yanında sözleşmeden cayma anlamında bize zorluklar ortaya çıkarabilir.

3.       Müşteri Hizmetleri Desteği Etkin Midir ?

İnternetiz ile ilgili bir sorun ile karşılaştığınızda destek alabileceğiniz bir servis sağlayıcı ilk 2 seçenekteki kararsızlıklarınızı hızla ortadan kaldırabilir. Ulaşmakta zorluk çektiğiniz, hizmet  alamadığınız halde fatura ödemek zorunda kalacağınız bir duruma düşmemek için mutlaka servis sağlayıcının müşteri hizmetlerinde ki performansını da araştırmanız lehinize olur.

Abonesepeti olarak biz bu konuda daha fazla profesyonel destek sağlamak isteriz sizin bir tık uzağınızdayız.Whatsapp üzerinden 7/24 sizlere destek vermek isteriz.

İnternet paketleri hakkında daha detaylı bilgi için şu yazımızı okuyabilir veya web sitemiz de internet bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

PAYLAŞ

En Çok Okunanlar