Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

232,508’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

Hane giderlerini Abonesepeti uygulamasından ücretsiz takip edebilirsin

Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

232,508’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

Extranet Abonelik İptali

İptali Nasıl Yapılır?

 • Internet
 • 10/04/2023
 • 574 okuma
"
İnternet abonelik sonlandırma işlemi her marka için farklı süreçler içeriyor. Hal böyle olunca kullanıcıların iptal süreci ile alakalı yaşadıkları problemler ve soru işaretleri de çoğalıyor. Peki bu süreci sorunsuz tamamlamanın herhangi bir yolu var mı?
"


Extranet Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

İnternet abonelik sonlandırma işlemi her marka için farklı süreçler içeriyor. Hal böyle olunca kullanıcıların iptal süreci ile alakalı yaşadıkları problemler ve soru işaretleri de çoğalıyor. Peki bu süreci sorunsuz tamamlamanın herhangi bir yolu var mı?

Abone Sepeti ile bu mümkün. Yazımızda sizlere Extranet abonelik iptali ile ilgili uygulayabileceğiniz tüm yöntemleri açıkladık. Abone Sepeti üyesi olanların bu noktada işi çok daha kolay!

Abonelik sistemine bambaşka bir bakış açısı ile yaklaşan Abone Sepeti yalnızca abonelik başlatmada değil, abonelik sonlandırma işlemlerinde de sizin yanınızda.

Biliyorsunuz ki iptal işlemlerinde evrak ve cihaz teslim süreçleri çoğu kullanıcı için bir külfete dönüşebiliyor. Aynı zamanda vaktinizin hatırı sayılır bir kısmını bu şekilde harcamış oluyorsunuz. Abone Sepetiyle artık böyle olmayacak!

Bunun için yapmanız gereken ilk şey, Abone Sepeti üyesi olmak, sonrasında yapmanız gerekenleri sizin için yazımızın devamında açıkladık;

Abone Sepeti ile Extranet Kolay İptal

Abone Sepeti mobil uygulaması ya da web sayfası üzerinden bir kullanıcı profili oluşturarak işleminizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

bunun için yapmanız gerekenleri adım adım sizlerle paylaştık; 

 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra kolay iptal bölümüne giriş yapmalısınız. 

  • İptal edilecek aboneliğin hangi hane seçeneğine ait olduğunu seçmeniz gerekiyor.

   • Sonrasında kategori ekranından seçim yapabilirsiniz.

   • karşınıza abonelik bilgilerinizi doldurmanız gereken bir sayfa geliyor. Bu bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekir.

   • Sonrasında doldurmanız gereken evrakların olduğu ekrana ilerlemiş oluyorsunuz. Burada yer alan dilekçe evrakınızı doldurarak görselini yüklemelisiniz.

Peki iptal başvurunuz tamamlandıktan sonra süreç nasıl ilerliyor? Takibini yapabilmek mümkün mü?

Abone Sepetiyle elbette mümkün! İptal başvurunuzu yaptıktan sonra istediğiniz zaman başvurunuzun ne durumda olduğunu takip edebilmek için profilinizden başvurularım kısmını kontrol edebilirsiniz. 

İptal ettiğiniz aboneliğinizde teslim edilmesi gereken herhangi bir cihaz varsa siz hiç yorulmayın, Abone Sepeti kapınızdan teslim alsın!

 

Bir diğer yöntem ise Extranet üzerinden iptal işlemi gerçekleştirmek. Bir önceki yöntemdeki avantajları kullanmak mümkün olmasa da bu da bir tercih!

Extranet internet üyeliğinizi sonlandırmak için tabi ki de bir yolunuz var. Bunun için yapmanız gerekenler;

·        Öncelikle abonelik iptaline ilişkin talebini 0850 470 0 444 numarasını arayarak Müşteri Hizmetlerine bildirmen gerekiyor.

·        Müşteri Hizmetleri senin için iptal kaydı oluşturduktan sonra, sana en yakın Extranet Satış noktasına giderek iptal formunu doldurman gerekiyor. Bu şekilde abonelik hizmetini sonlandırmış olacaksın.

·        Fiber altyapılarda kampanya dâhilinde Extranet tarafından temin edilen modemler, çalışır durumda ve tüm parçaları eksiksiz olarak 0850 470 0 444 numaralı Extranet Müşteri Hizmetlerimizin belirteceği yöntem ile 15 gün içerisinde teslim etmelisin. Teslim edilmemesi durumunda, modem ücreti abonelik sözleşmesinin imzalandığı tarihteki cari fiyatı üzerinden son faturana yansıtılır. Bu sebeple en yakın zamanda modemini teslim etmelisin…

·        Ama tabi ki, Extranet ‘ten satın aldığınız ADSL veya VDSL modem size aittir.

Ekstranet internet başvurusu yapmak istiyorsan, internet kampanyaları sayfamızdan hızlı bir şekilde kendin için uygun olan paketi seçerek başvuru işlemini hızlı ve ücretsiz olarak tamamlayabilirsin.

 

 

 

 

 

PAYLAŞ

En Çok Okunanlar