Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

242,524’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

Hane giderlerini Abonesepeti uygulamasından ücretsiz takip edebilirsin

Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

242,524’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

Faturamı Nasıl

Nasıl Ödeyebilirim?

  • Bilgi
  • 01/08/2023
  • 442 okuma
"
‘Fatura ödeme noktaları’, ‘fatura ödeme yöntemleri’, telefon faturamı nasıl öderim?’ sorularına kesin çözüm bulabilmek için okumaya devam etmelisin! O halde seni daha fazla bekletmeden başlayalım.
"


Faturamı Nasıl Ödeyebilirim?

Yeni bir hat sahibi olmuş veya mevcut hattının faturalı hatta geçişini sağladığın için bu konuda bilgi arayışında olduğunun farkındayız. Günümüz teknoloji dünyasında GSM, internet vb. abonelik hizmetlerinin faturalarını ödemek, yatırmak çok daha hızlı ve kolay. Senin için faturalarını ödeyebileceğin ve borçlarından kolayca kurtulabileceğin ödeme şekillerini bir araya topladık. Üstelik sadece kendi kullandığın telefon numaranı değil aynı zamanda bir dostuna ait faturaları da rahatlıkla ödeyebilirsin. ‘Fatura ödeme noktaları’, ‘fatura ödeme yöntemleri’, telefon faturamı nasıl öderim?’ sorularına kesin çözüm bulabilmek için okumaya devam etmelisin! O halde seni daha fazla bekletmeden başlayalım.

Öncelikle online şekilde ödeme yapmak istemediğini varsayarak, ödeme noktalarından fatura ödeme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğini inceleyelim.

Abone Sepeti ile Fatura Ödeme 

Abone Sepeti ile tüm aboneliklerinizin faturasını hızlı ve güvenli şekilde ödeyebilir ve sonrasında aboneliklerinize yaptığınız toplam harcamayı kontrol ederek bütçenizi kontrol altında tutabilirsiniz. Peki Abone Sepeti üzerinden fatura ödeme işlemi nasıl yapılır? İşte tüm detaylar; 

  • Öncelikle Abone Sepeti web sayfası veya mobil uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. 

    • Ana menüden Fatura Ödeme sekmesine gelebilirsiniz. 

    • Yeni fatura öde seçeneğine giriş yaparak fatura kategorisi ve marka seçimi yapıyoruz. 

    • Hizmet numaranızın girişini yaparak güncel borç bilgilerinizi görüntüleyebilir dilerseniz otomatik ödeme talimatı oluşturabilir ya da direkt güvenli ödeme seçeneği ile işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

Abone Sepeti ile fatura ödeme imkanının yanında abonelik başlatma ve sonlandırma işlemlerini de her marka için tek ekrandan tamamlayabilirsiniz!

Ödeme Noktasından Fatura Ödeme

Hangi operatöre dahil olduğuna göre gitmen gereken ödeme noktası da değişiklik gösterecektir. Operatörün ister Turkcell olsun ister Vodafone ya da Turk Telekom, evine en yakın ödeme noktasını internetten araştırarak fiziki olarak ödemeni gerçekleştirebilir, karşılığında da ödeme yaptığına dair dekont unu alabilirsin.

Online Fatura Ödeme

Ama biliyoruz ki artık kimsenin vakti yok. Zaman bu kadar kıymetliyken fiziki olarak ödeme noktasından ödeme yapmak tabii ki çok daha zor. Hele ki günümüz pandemi koşullarını da düşünecek olursak… bunun için operatörlerin size sunmuş olduğu ödeme hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Peki nasıl yaparız? Detaylarıyla yazımızın devamında…

Vodafone Online Fatura Ödeme

Vodafone faturanı ödeyebilmek için yapabileceğin bir sürü şey var;

   Web sitesi üzerinden fatura ödeme

Vodafone ’un resmi internet sitesi aracılığıyla ücretsiz bir şekilde faturanı ödemek için öncelikle bu bölümün en altındaki bağlantıya tıklaman gerekiyor.

Fatura ödeme sayfasına girdiğin zaman ilgili boşluğa hakkında borç sorgulama ya da ödeme yapmak istediğin numarayı girebilirsin.

Daha sonra ilgili numaraya bağlı faturalardan hangisini ödemek istediğine dair seçimi yapabilirsin.

Ödeme seçenekleri bölümünde kredi kartı ya da banka kartı bilgilerini girerek ödeme işlemini tamamlayabilirsin.

Buradaki bağlantı ile işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsin. Teşekküre gerek yok….

Mobil uygulama üzerinden fatura ödeme

Vodafone ‘un Yanımda adlı uygulamasını Google Play Store ya da App Store aracılığıyla akıllı cihazınıza yükleyerek de fatura görüntüleme ve ödeme işlemini yapabilirsin.

İndirmek için tıklayabilirsin!

 E-Devlet Aracılığıyla Vodafone Fatura Sorgulama ve Ödeme

Turkiye.gov.tr vatandaşlara her geçen gün daha fazla hizmet sunuyor.

Hızlı bir şekilde erişim sağlayabilmen için buraya ilgili sayfanın bağlantı linkini bırakıyoruz.

İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra abonelik, borç ve alacak sorgulama işlemine başlamak için “kimliğimi şimdi doğrula” butonuna tıklaman gerekir.

Bu butona tıkladıktan sonra T.C. kimlik numarası ve şifrenizi yazarak ya da internet bankacılığı, T.C. kimlik kartı, mobil imza veya e-imza seçeneklerinden birini kullanarak sisteme giriş yapabilirisin. Lütfen şifreni ve T.C. kimlik numaranı 3. Şahıslarla paylaşma…

Sisteme giriş yaptıktan sonra faturalarını görüntüleyebilir ve ödemek için ilgili bağlantıları kullanarak Vodafone sitesine geçiş yapabilirsin.

İnternet Bankacılığıyla Vodafone Fatura Ödeme

Bünyesinde olduğun bankanın internet bankacılığı ya da mobil uygulaması hizmetlerinden birini kullanarak faturalarını kolay bir şekilde ödeyebilirsin! Bu noktada yapacağın işlemler genelde bankadan bankaya değişiklik gösterir fakat genel olarak aynıdır.

Bankanın internet bankacılığı ya da mobil uygulamasına giriş yapabilirsin.

Ödemeler bölümünden “fatura ödeme” bölümüne geçiş yapıp “Telekomünikasyon” ödemeleri alanından Vodafone’ u seçerek kullanıcı bilgilerini yazıp fatura sorgulama ve ödeme işlemlerini tamamlayabilirsin.

Vodafone Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Fatura Ödeme

Cep telefonundan 542 numaralı Vodafone müşteri hizmetlerini aradıktan sonra sesli yanıt sistemi devreye girince “fatura ödemek istiyorum” diyerek ilgili alana bağlanabilir ve senden istenen kart bilgilerini girerek faturanı ödeyebilirsin.

Vay canına! Ne kadar da çok ödeme yöntemi ile karşılaştık ama… tabi ki henüz bitmedi. Diğer operatörlerde de aynı hizmeti almanın çeşitli yolları var. Haydi birlikte inceleyelim.

Turkcell telefon fatura ödeme

Turkcell fatura ödeme işlemlerin için hangi adımları izlemen gerektiğine göz atalım. Tabii ki ödeme noktasına giderek yapabileceğin ödemeden bahsetmeyeceğim bile… online olarak neler yapabiliriz hemen bakalım!

Web Site Üzerinden TURKCELL  Fatura Ödeme

Turkcell.com.tr ana sayfasından hesabına giriş yapman gerekir. Bağlantı linkini senin için buraya bırakıyoruz.  İşlem Merkezi seçeneğine girerek açılan ekranda "Faturalarım" bölümünün altında yer alan "Fatura Ödeme" seçeneğine tıklamalısın. Önüne gelen sayfada hat veya hatlarını, "Fatura Seçimi" başlığı altında da ödenmemiş fatura veya faturalarınızı görebilirsin. Ödemek istediğin faturanın sağ tarafında bulunan kutucuğu işaretle ve Ödeme Detayları başlığı altında istenen kredi kartı bilgilerini girerek fatura ödemeni gerçekleştir!

 Mobil Uygulama Üzerinden Turkcell Fatura ödeme

Öncelikle Turkcell Dijital Operatör uygulamasını telefonuna indirmelisin. İndirmek için bu linki kullanabilirsin!

Sonrasında kendi numaran ile giriş yaparak açılan ekrandan faturalarım bölümüne girmen gerekiyor. Bu kısımda seni ‘Hemen Öde’ butonu karşılıyor.

Butona tıkladıktan sonra kredi kartı bilgilerini girmekten başka yapman gereken bir şey kalmıyor! İşte mobil uygulama üzerinden fatura ödemek bu kadar kolay!

 

3. İnternet Bankacılığıyla Turkcell Fatura Ödeme İşlemi. Bunun için;

Vodafone ’da olduğu gibi internet bankacılığından fatura ödemesi yapmak için;

Bünyesinde olduğun bankanın internet bankacılığı ya da mobil uygulaması hizmetlerinden birini kullanarak faturalarını kolay bir şekilde ödeyebilirsin! Bu noktada yapacağın işlemler genelde bankadan bankaya değişiklik gösterir fakat genel olarak aynıdır.

Bankanın internet bankacılığı ya da mobil uygulamasına giriş yapabilirsin.

Ödemeler bölümünden “fatura ödeme” bölümüne geçiş yapıp “Telekomünikasyon” ödemeleri alanından Turkcell’i seçerek kullanıcı bilgilerini yazıp fatura sorgulama ve ödeme işlemlerini tamamlayabilirsin.

Turkcell ödeme yöntemlerini de öğrendiğimize göre son operatörümüzü inceleyebiliriz!

Turk Telekom Faturamı Nasıl Ödeyebilirim?

 Turk Telekom faturanı ödeyebilmen için tercih edebileceğin yollar;

1. Web sitesi üzerinden Faturamı Nasıl Öderim?

Türk Telekom resmî web sitesine buraya tıklayarak ulaşım sağlayabilirsin. Ardından hızlı işlemler bölümünden fatura ödeme butonuna dokunman gerekir. Gerekli kullanıcı bilgilerini sisteme girdikten sonra var olan fatura bilgilerini görüntüleyebilir ve ödeme bilgilerini girerek GSM fatura ödeme işlemini sonlandırabilirsin.

2. Mobil Uygulama Üzerinden Faturamı Nasıl öderim?

Online işlemler mobil uygulaması üzerinden Turk Telekom faturanı ödemek için öncelikle uygulamayı indirmeli ve giriş yapmalısın. Buradan indirebilirsin.

Mobil uygulama içerisinde faturalarım bölümüne giriş yaparak güncel faturana dokunabilirsin. Hemen yanında bulunan şimdi öde kısmına tıkladığında ödeme bilgilerini girip işlemi hızlı bir şekilde sonuçlandırman için önünde hiçbir engel yok!

Fatura kesim tarihi değiştirme

En merak edilen sorularımızdan birisi ise operatör fark etmeksizin fatura kesim tarihini dilediğimce belirleyemez miyim? Bu haklı isteğini sonuna kadar destekliyorum ve evet tabi ki belirleyebilirsin. Operatör geçiş işlemini tamamladıktan sonra bir aylık süreci geçirir geçirmez bir sonraki ay için fatura kesim tarihini rahatça belirleyebilirsin!

Abone Sepeti olarak, abonelik işlemlerini koordine edebilmen ve hep mutlu kalabilmen için sunduğumuz abonelik hizmetlerini buradan inceleyebilirsin. Tüm gsm kampanyalarını inceleyerek senin için en uygun olanı seçebilirsin.  Buraya kadar bize eşlik ettiğin için teşekkürler. Sağlıklı ve mutlu abonelikler dileriz. Görüşmek üzere…                                                                                                          

                                                                                                                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ

En Çok Okunanlar