Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

242,524’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

Hane giderlerini Abonesepeti uygulamasından ücretsiz takip edebilirsin

Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

242,524’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

İnternet Altyapı

Altyapı Çeşitleri

  • Internet
  • 01/08/2023
  • 444 okuma
"
İnternet sahibi olabilmek için en önemli faktörlerden biri sahip olduğun altyapıdır, öncelikle alt yapının ne anlama geldiğini detaylı bir şekilde öğrenebilmek için ‘İnternet Altyapısı Nedir?’ başlıklı yazımızı inceleyebilirsin. Alt yapı çeşitlerini öğrenip kendi alt yapı durumunu öğrenmeden bir internet aboneliği başlatmak cebine çeşitli zararlar verebilir. Bu durumdan yola çıkarak senin için faydası olacağını bildiğimiz alt yapı çeşitlerini ve özelliklerini seninle paylaşmak istedik. Çünkü bizim önceliğimiz senin için doğru olanı seninle buluşturabilmek.
"


İnternet Altyapı Çeşitleri

İnternet sahibi olabilmek için en önemli faktörlerden biri sahip olduğun altyapıdır, öncelikle alt yapının ne anlama geldiğini detaylı bir şekilde öğrenebilmek için ‘İnternet Altyapısı Nedir?’ başlıklı yazımızı inceleyebilirsin. Alt yapı çeşitlerini öğrenip kendi alt yapı durumunu öğrenmeden bir internet aboneliği başlatmak cebine çeşitli zararlar verebilir.

Bu durumdan yola çıkarak senin için faydası olacağını bildiğimiz alt yapı çeşitlerini ve özelliklerini seninle paylaşmak istedik. Çünkü bizim önceliğimiz senin için doğru olanı seninle buluşturabilmek.

Hazırsak başlayabiliriz;

ADSL Nedir?

ADSL internet telefon hatları üzerinden geniş bant sistemi sağlayan standart bakır kablolardan oluşan altyapıdır. ADSL internet hızı internetin alındığı mesafe ve kablo kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. En yüksek alabileceğiniz internet hızı 24 MBPS’dir. Ve çok ilginçtir ki ADSL’in isminde bulunan asimetrik kelimesi yükleme ve indirme hızının eşit olmamasından gelir.

VDSL Nedir?

VDSL internet yine aynı şekilde telefon hatları üzerinden geniş bant sistemi sağlayan bir hizmettir. Bakır telefon hatlarını daha verimli kullandığı için alabildiğin internet hızı ADSL internete nazaran 5,10 Kat daha fazladır. Kablo mesafesine göre farklılıklar gösterebilir. VDSL internet ile 100MBPS ye kadar internet alabilirsiniz. VDSL internet paketlerinden sana en uygun olanını seçebilirsin!

FİBER Nedir?

FİBER internet teknolojisi ADSL ve VDSL internet teknolojisine göre daha hızlı bir internet deneyimi sunmaktadır. Fiber optik kablolar ile mesafeye bağlı hız kaybı yaşanmamasından dolayı hız kaybı yaşanmaz. Tabi ki Fiber İnternet sahibi olmadan önce Fiber alt yapınız olup olmadığını kontrol etmekte fayda var. Fiber İnternet altyapın varsa yararlanabileceğin en uygun ve sınırsız Fiber internet paketlerinden birini seçebilirsin!

ADSL VDSL Farkı

ADSL

VDSL

4 kilometreden fazla olmayan mesafelere düşük bant genişliği sağlar

Santrale yakın mesafelerde bulunan kullanıcılarına 100 Mbps’ye kadar yükselen bant genişliği sunar

Her bölgede bulunur

Her bölgede bulunmaz

Aynı bakır kablo yapısını kullanır

Aynı bakır kablo yapısını kullanır

 

En uygun ADSL ve VDSL paketlerini internet kampanyaları sayfamızdan görebilirsin.

 

ADSL- VDSL Hız Testi:

Hız testi yaptığınızda çıkan sonuç ile aldığınız hizmet aldığınız internet hızı farklılıklar gösteriyorsa bunun için çözüm olarak gelen kabloları daha kaliteli kablolar ile değiştirebilirsiniz. Hız testini gerçekleştirmek için buraya dokunabilirsin. Hız testini tamamladıktan sonra ADSL internet fırsatlarını ve VDSL internet fırsatlarını kaçırmamak, hızlı ve kolay kurulum ile hızlı bir internete sahip olmak için fırsatları kaçıma! Hız testinden en doğru sonuçları alabilmek için internet hız testi özelliğimizi kullanabilirsin.

ADSL ve VDSL farklarını incelediğimize göre bu iki farklı alt yapı arasında geçiş yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğine bakalım;

ADSL’den VDSL’e Geçiş:

  • İlk olarak bakılması gereken bulunulan bölgenin altyapının desteklemesidir.

  • İnternet alt yapınızı hızlı ve kolayca internet altyapı sorgulama ile gerçekleştirebilirsin.

  • Altyapını sorguladığında sana sunduğumuz Altyapına uygun paketleri tüm markalar için görüntüleyebilirsin.

  • Bu sayede kullanıcıların internet hızları artar daha yüksek bant genişliğine sahip olurlar. 

Altyapı çeşitleri ile alakalı aklınızdaki soru işaretlerini çözebildiğimizi umuyoruz. Cevabını aradığın ama bulamadığın sorularını canlı destek hattımız üzerinden bizlere sorup anlık destek alabilirsin.

Abone Sepeti ile hayat çok daha kolay…

                                                                                                             

 

 

 

 

 

PAYLAŞ

En Çok Okunanlar