Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

242,524’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

Hane giderlerini Abonesepeti uygulamasından ücretsiz takip edebilirsin

Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

242,524’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

  • Anasayfa

  • Blog

  • OPERATÖR GEÇİŞİ İLE İLGİLİ TEKNİK İŞLEMLER

OPERATÖR GEÇİŞİ İLE

İLGİLİ TEKNİK İŞLEMLER

  • Mobil GSM
  • 10/04/2023
  • 407 okuma
"
"

OPERATÖR GEÇİŞİ ESNASINDA GEREKLİ OLAN TÜM TEKNİK DETAYLARI SENİN İÇİN TEK BAŞLIK ALTINDA TOPLADIK!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, çekim kalitesi yönüyle birbiriyle yarışan çok fazla operatör firması ile tanıştık. Her gün kullandığımız, aileden biri haline gelen cep telefonlarımızı mutlu edebilmek için onlara en doğru operatörü seçmeye çalışıyoruz. Bu karar aşamasında kaybolurken yapman gereken birkaç planlamayla bu süreci sorunsuz halledebilirsin! Her şeyden önce lütfen panik olma. Çünkü Abone Sepeti olarak senin için her zaman buradayız. Senin için süreci adım adım planladık, dinlenmen için sana çokça zaman yarattık! Öncelikle burada olduğun için teşekkür ederiz. Şimdi sana en iyi hizmeti verebilmemiz için seninle ortak bir yol izlemeliyiz. Lütfen planlamaya odaklan ve buradan mutlu ayrıl. Bu en çok bizi mutlu eder.

OPERATÖRÜNÜ SORGULAMALISIN

Öncelikle şu anda var olan operatörünle ilgili sana yardımcı olmak isteriz. ‘Operatörünü bilmeyen mi var!’ dediğini duyar gibiyiz. Ancak günümüz dünyasında operatörlerin sunduğu eşsiz kampanyalar, firmaların artışı, cayma bedeli konusunda iyileştirmeler ile birlikte herkes neredeyse yılda iki kez operatör değiştirir hale geldi. Hal böyle olunca da bazen nerede olduğunu bile unutabilirsin. Tabi ki değişikliğe gitmeden önce operatörünü kontrol etmenin, ayrıntılarına hâkim olmanın da bir yolu var.

Operatörünü öğrenmek için yapman gereken şey çok kolay! Şimdi hangi tarayıcıyı kullanıyorsan gir ve arama motoruna ‘Operatör Sorgulama’ yaz. E Devlet üzerinden numaranı anında sorgulayabilirsin. Senin için sayfaya direkt gidebileceğin bir bağlantı da veriyoruz.

KENDİ NUMARAN DIŞINDAKİ NUMARALARIN OPERATÖRÜNÜ SORGULAMAK

Kendi numaranı sorguladın, peki ya sevdiklerin? Tabi ki onların numarasını da sorgulamak mümkün. Üstelik ihtiyacın olan tek şey kişinin telefon numarası. Yoğun bir hayatı olan yakınların için kampanyaları araştırıp avantajlı bir paket seçimi yaparak ona iyilik yapmak isteyebilirsin. Aynı sorgulama ekranından bunu yapman mümkün.

ÇEKİM KALİTESİ İLE İLGİLİ ENDİŞELERİNİ BİR KENARA BIRAK

Evet, birkaç küçük adımla operatöründen emin olduğumuza göre artık geçiş yapabilmen için daha emin adımlar atmanın zamanı geldi demektir.  Öncelikle geçiş yapmadan önce bilmen gereken, belki de seni en çok rahatlatacak ya da başına bela olacak şey “çekim kalitesi”. Bu muhteşem özelliğin bir soruna dönüşmemesi için geçiş yapmadan önce mutlaka çekim gücünün bulunduğun yerde ne kadar iyi olduğunu sorgulamalısın.

İyi bir haberimiz var! Günümüz teknolojisinde seni yarı yolda bırakabilecek bir operatör yok. Çekim gücü ile ilgili problemleri de aştığımıza göre ilerlemeye hazırız.

KENDİN İÇİN EN UYGUN TARİFEYİ ÇOK KISA BİR YÖNTEM İLE SEÇEBİLİRSİN

Şimdi senin için en doğru, beklentilerini karşılamak için yaratılmış paketi seçmek kaldı! Bu kadar kapsamlı hizmetlerin yer aldığı Abone Sepetinde amacıma uygun olan hizmeti nasıl bulurum? Diye düşünme lütfen. Her alanda misafirlerimizin zamanını ve konforunu temel esas aldığımız için, Web sitemiz de sizin amacınızı anlamak için tasarlandı.

GSM için ayrılan bölüme buradan erişim sağlayabilirsin. Senin için hazırlanmış dakika, sms ve internet filtrelerini kullanmayı unutma. Hepsi seni daha iyi tanımak için hazırlandı. Dilersen tüm operatörleri görüntüleyebilir ya da favori operatörünü seçip sadece seçtiğin operatörü de görüntüleyebilirsin. Senin için tarifelerin bütün özelliklerini bir araya getirdik. Kampanyaları, dakika, sms ve bol bol interneti ayağına kadar getirmek bizim için en büyük mutluluk.

Tarifeler arasında kafanın karışmasına izin vermediğin ve yanlış kararlar vermekten kaçınıp akıllı bir tüketici olduğun için Abone Sepeti olarak teşekkür ederiz.

Bundan sonraki süreci hızlı ve güvenilir olarak tamamlayabileceğin, üstelik sana zaman ve nakitten kazandıracak Abone Sepeti ’ne bırakabilirsin. Tek yapman gereken, tamamen güncel operatör paketleri içerisinde kendine uygun olanı seçmek ve arkana yaslanmak (Tabi başvur butonuna da tıklamayı lütfen unutma).

GEÇİŞ YAPTIKTAN SONRA OLUŞABİLECEK HER SORUN İÇİN YANINDAYIZ

Buradan sonraki süreci geçiş işlemini gerçekleştirdiğini ve bazı sorularının olduğunu varsayarak ilerletiyoruz. Abone Sepeti olarak seni geçiş sonrası yalnız bırakacağımızı düşünmediğini umuyoruz!

SİM KARTINI TELEFONUNA TAKMANIN YOLLARI

Sim kartının teslimatı sağlandı ve artık kartı takma zamanı geldi. Telefonuma sim kartımı nasıl takabilirim dediğin anda Abone Sepeti tabi ki yanında. Telefonunun modeline bağlı olarak sim kartını takma işlemin de değişecektir. Kullanacağın SIM kartın boyutu, akıllı telefonun markasına ve modeline bağlıdır.

Akıllı telefonların çoğu, Standart SIM, bazı eski telefonlarda Nano veya Mikro SIM kullanır.

Nano SIM: iPhone 5 / 5C / 5S ve üstü, Google Pixel / Nexus ve Galaxy S7 / Note8 ve daha yenisi.

Mikro sim: iPhone 4 / 4S, eski Nokia, LG, Huawei ve Motorola telefonları ve Samsung Galaxy J serisi.

Standart SIM: Çoğunlukla iPhone 3GS veya Samsung Galaxy Ace gibi eski telefonlarda bulunur.

İPhone veya Daha Yeni Android Telefona SIM Kart Nasıl Takılır:

İPhone’lar ve daha yeni Android telefonlar, SIM kartını çıkarıp takabileceğin küçük bir tepsi kullanır. Bu tepsicikler telefonun sağ tarafı veya telefonun yan veya üstünde yer alabilir.

·         Öncelikle telefonunu kapatmalısın.

·         SIM kart tepsisini bulduktan sonra tepsiyi dışarı çıkarmak için kullanılan küçük bir delik var. Bu deliğe sim kart çıkarma aracı (küçük bir iğneyi andırır) ya da riske girebilirsen ataç ve raptiye de kullanabilirsin.

·         Şimdi, SIM kart tepsisini telefonundan çıkarabilirsin

·         SIM kart tepsisinin köşelerden birinde küçük bir çentik olduğunu ve kartın yalnızca bir yöne sığacağını unutma.

·         Bazı tepsilerde iki telefon numarası için iki Nano SIM yuvası bile olabilir. Lütfen 1. SIM yuvasını kullanmaya özen göster.

·         SIM tepsisini telefona geri it. Tepsinin, çıkardığın zamanki pozisyonda olduğundan emin ol. Sadece tek bir yöne uyuyor ve kolayca girmeli.

·         Telefonunuzu tekrar açın. Taşıyıcı bilgileri artık ana ekranınızda görünmelidir.

Eski Android Akıllı Telefonlara SIM Kart Nasıl Takılır

Daha eski Android akıllı telefonlarda SIM kart bölmesi, telefonun arkasındaki pilin altında bulunur. SIM kartı takmak için telefonun arka kapağını ve pilini çıkarman gerekir.

·         Telefonunu kapat ve arka kapağı çıkar.

·         Ardından, pili telefonunun arkasından çıkar.

·         Pil çıkarıldıktan sonra SIM kart yuvayı bulabilirsin. İçinde eski bir SIM kart varsa, parmak ucunla yavaşça çekerek çıkar.

·         SIM kartını yuvaya kaydır. Çentikli köşe SIM üzerindeki yuvaya oturur.

·         Modele bağlı olarak, telefonunda birden fazla SIM kart yuvası olabilir, örneğin SIM 1 ve SIM 2. Yalnızca bir SIM kart takıyorsanız, SIM 1 yuvasını kullan.

·         SIM takıldıktan sonra pili ve telefonun arka kapağını takabilirsin

·         Telefonunu tekrar aç. Taşıyıcı bilgileri artık ana ekranda görünmelidir.

Eğer ne istediğini bilenlerdensen Abone Sepeti senin için biçilmiş bir kaftan! Aklına gelebilecek her abonelik işleminde yanında olabilmemiz, seni ve isteklerini sen gibi savunabilmemiz için bizi dolaşmayı sevdiğin bütün sosyal ağlardan takip edebilirsin. (bu kısmın altında sosyal medya hesaplarımız bulunacak)

Geçişini yaptıktan sonra deneyimini öğrenmenin bizi ne kadar mutlu edeceğini söylemek isteriz. Unutma, daha iyisi için senin görüşlerine ihtiyacımız var.

Bu adımları geçtikten sonra aldığın hizmeti daha da avantajlı hale getirebilmek için yayınladığımız bloğumuza göz atmanı isteriz.

                                                                                      

 Verdiğimiz hizmeti kabul ettiğin için minnettarız.

PAYLAŞ

En Çok Okunanlar