Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

242,524’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

Hane giderlerini Abonesepeti uygulamasından ücretsiz takip edebilirsin

Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

242,524’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

 • Anasayfa

 • Blog

 • Türk Telekom Abonelik Nasıl İptal Edebilirim?

Türk Telekom Abonelik

Nasıl İptal Edebilirim?

 • Mobil GSM
 • 01/08/2023
 • 356 okuma
"
Aboneliğini iptal edebilmek için uygulayabileceğin çeşitli yöntemler var, ancak herkes gibi sen de bu yöntemlerin en hızlı ve pratik olanını bulmak istiyorsun. Teknolojinin imkanlarından faydalanarak Abone Sepeti sizin için kolay iptal yöntemini geliştirdi. Öncelikle Abone Sepetinin sunduğu kolay iptal hizmetinin süreçleri ve avantajlarından bahsetmek isteriz.
"


Türk Telekom Abonelik Nasıl İptal Edebilirim?

Aboneliğini iptal edebilmek için uygulayabileceğin çeşitli yöntemler var, ancak herkes gibi sen de bu yöntemlerin en hızlı ve pratik olanını bulmak istiyorsun. Teknolojinin imkanlarından faydalanarak Abone Sepeti sizin için kolay iptal yöntemini geliştirdi. Öncelikle Abone Sepetinin sunduğu kolay iptal hizmetinin süreçleri ve avantajlarından bahsetmek isteriz. Dilerseniz başlayalım;

Abone Sepeti ile Türk Telekom Kolay İptal

 • Turk Telekom kolay iptal sürecini başlatmak çok kolay!

  • Öncelikle yapmanız gereken Abone Sepeti mobil uygulamasını edinmek 

  • Bilgilerinizde giriş yaparak kolayca iptal sekmesine ulaşabilirsiniz. 

  • Kategoriler arasında Turk Telekom kategorisini seçerek işlemi başlatabilirsiniz. 

  • Devamındaki süreci uygulamanın sizi yönlendirmesi ile kolayca sonuçlandıracaksınız. 

  • Evraklarınızı yüklediğinizde başvurunuz tamamlanmış olur.

Peki iptal başvurunuz tamamlandıktan sonra süreç nasıl ilerliyor? Takibini yapabilmek mümkün mü?

Abone Sepetiyle elbette mümkün! İptal başvurunuzu yaptıktan sonra istediğiniz zaman başvurunuzun ne durumda olduğunu takip edebilirsiniz. 

Abone Sepeti iptal sürecinin dışında başvurabileceğin başka yöntemler de bulunuyor. Bunları yazımızın devamında anlattık. Ancak söylemek gerekir ki diğer yöntemlerden Abone Sepeti kadar hızlı ve pratik olmasını beklememelisin… işte o yöntemler;

1.      Türk Telekom bayisine giderek iptal işlemini gerçekleştirebilirsin. Türk Telekom İnternet abonelik iptali için;

·        Sana en yakın Türk Telekom bayisine gidebilirsin. Hattın yasal sahibinin kendisi ve kimliği olması önemli bir detay… Yanında Türk Telekom abonelik evrakları götürmene gerek yoktur.

·        Devamında iptal formunu doldurup imzalaman yeterli olacaktır. 7 günlük bir inceleme süreci sonrası iptal işlemin tamamlanır.

·        İptal talebini ilettikten sonra Türk Telekom, detaylar ve varsa cayma bedeliyle ilgili seninle iletişime geçecektir.

2.      Türk Telekom abonelik iptali için bir diğer seçeneğinde E-Devlet üzerinden iptaldir. Bunun için;

·        Öncelikle E-Devlete kişisel bilgilerin ile giriş yapmalısın.

·        Ardından ‘Abonelik Fesih Başvurusu’ kategorisi altından online olarak Türk Telekom abonelikleri kısmına gelebilirsin.

·        Kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve fesih talebinin ardından talep işleme alınır, bu noktadan sonra yapman gereken tek şey beklemek….

3.      Bir diğer seçeneğin ise Türk Telekom abonelik iptali nasıl yapılır sorusunun çözümü web sitesi üzerinden iptal etmek. Bunun için;

·        Türk Telekom’un resmî web sitesine buradan giriş yaparak Abonelik İptal Formunun çıktısını alarak doldurmalısın.

·         Islak imzalı olacak şekilde aşağıda yer alan faks bilgilerine evrakını göndererek işlemini tamamlayabilirsin.

·        Faks aracılığıyla iptal için güncel iletişim bilgilerinizi ve abonelik bilgilerinizi yazdığınız imzalı bir dilekçe ile T.C. kimlik kartınızın bir kopyasını 0312 306 07 16 numaralı faksa gönderin.

İptal Sonrası Modem İadesi

Aboneliğinizin iptali sonrasında Türk Telekom’a ait modem, kart vb. ekipmanları Türk Telekom şubelerine en kısa zamanda iletmelisiniz, aksi halde ceza kesilir. Kullandığınız hatta ait son faturayı ve varsa taahhüt cayma bedelini ödemeyi unutmayın, aksi halde faiz binecektir ve size bir ihtarname yollanacaktır.

 

 

 

PAYLAŞ

En Çok Okunanlar