Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

242,524’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

Hane giderlerini Abonesepeti uygulamasından ücretsiz takip edebilirsin

Kullanmak istemediğiniz aboneliklerinizi iptal edebileceğinizi biliyor musunuz?

242,524’den fazla kişi abonesepeti kullanıyor.

  • Anasayfa

  • Blog

  • Y ve Z Kuşağının Hemen Bugün Dijital Göçebe Olması için 4 Sebep (Digital Nomad)

Y ve Z Kuşağının Hemen Bugün Dijital

Göçebe Olması için 4 Sebep (Digital Nomad)

  • Internet
  • Bilgi
  • 10/04/2023
  • 576 okuma
"
Eğer yaptığın iş artık sıkıcı geliyorsa bu yazımız tam sana göre. Dijital göçebe olman için 4 neden sunuyoruz.
"


DİJİTAL GÖÇEBELİK (DİGİTAL NOMAD)

Günümüzde insanların sıkıldığı 9-5 işlerden farklı olarak yaşadığı hayatlardır. Önceden rock yıldızları, futbolcular , film yıldızları özenilecek bir hayat yaşarken , mutluluk ve başarı kavramlarının değişmesi ile bu algı değişti. İnsan daha çok kendine odaklandı ve hayatı deneyimlemenin gücünü fark etti. Özellikle internetin gelişmesi ve internet üzerinden sürdürülebilecek meslek kollarının ortaya çıkması ile tercih edilen bir yaşam tarzı halini aldı.

İşte size dijital göçebe olmak için 4 büyük neden ;

1.       Esnek Çalışma Saatleri Sunar.

Günlük düzenli olarak gideceğiniz 9-5 arası işlere göre verimlilik daha yüksektir.Çünkü çalışmak zorunda olduğun saatleri tamamen kendinizi en iyi hissettiğiniz saatlere  göre ayarlayabilirsiniz. Bu demek oluyor ki doktor randevunuza gidebilir, çocuklarınız ile daha fazla zaman geçirebilir ve en önemlisi hayatı daha fazla deneyimleyebilirsiniz.

2.       Çalışmak İstediğin Şehri Hatta Ülkeyi Seçme Özgürlüğüne Sahip Olursun.

Çalışmak için maliyetini üstlenmek istemediğiniz bir şehir içinde yaşama zorunluluğunuz yoktur. Eğer bir laptop ve Wİ-Fİ ağınız var ise artık istediğiniz her yerde işlerinizi halledebilir ,toplantılara katılabilir ve para kazanabilirsiniz. Çünkü siz sosyal hayatı gerçek bir şekilde deneyimleme şansı yakalarken ,iş hayatınız internet dünyasının içerisindedir. Tek yapmanız gereken harita üzerinde bir konum belirlemek ve seyahat etmek üzere belgelerinizi hazırlamaktır. Ben yine hatırlatayım sakın laptop ve İnternetinizi unutmayın.

3.       Mutlu Hissetmek Daha Kolay Bir Hale Gelir

Dijital göçebelik insanın hayata dokunmasını ve onu keşfetmesini sağlar. Zamanını kendini iyi hissettiği saatlere göre ayarlamak ve istediği bölgede (belki deniz kenarı veya ağaçlık bir bungalov evde) çalışma fırsatı yakalamak , yerel halk ile iletişime girmek ve hobi edinmek sosyal hayatımızı da geliştirir. Şehir hayatından ve onun getirdiği maddi ve manevi stres seviyesinden uzak bir hayat , özikle günümüzde çok daha odak noktası haline geldi.

4.       Daha Az Stres ve Sağlıklı Bir Hayat

Genel olarak baktığımız da uyanmak için erken veya geç diye bir zaman dilimi yok , işe yetişme ve trafiğe yakalanmama telaşı yok. İstanbul’ da yaşıyor iseniz bu durum çok daha değerli bir hal alır. Fiziksel olarak daha sağlıklı bir görünüm elde edersiniz çünkü hobi olarak spor veya başka bir aktivite yapabilirsiniz. Zaten dijital göçebe olacaksınız bu zihin yapsına sahipsiniz demektir; daha sağlıklı olmak , daha mutlu olmak ve daha fazla deneyim yaşamak.

İnternet sadece sosyal hayatlarımızı değil aynı zamanda iş ,ekonomik ,sağlık  hayatlarımızı olumlu yönde etkiledi.

Biz de sizlere hayat şimdi daha kolay diyerek abonelikler arasında kıyaslama yaparak uygun ve maliyeti düşük internet sağlayıcılarını sunuyoruz. 

Daha fazla bilgi almak isterseniz web adresimizi ziyaret edebilir ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz. 

Abonesepeti ile hayat şimdi daha kolay


PAYLAŞ

En Çok Okunanlar